Венозна кров:

1. На передодні здачі венозної крові виключити з раціону жирну їжу. Строго натщесерце (перерва в їжі не менш 12:00) здається загальний аналіз крові, тести імунологічної, біохімічної, алергологічної, гормональної панелей, панелі цукрового діабету. Матеріал для даних тестів здається в маніпуляційному кабінеті лабораторії «ГЕМО МЕДИКА Луцьк» до 11.30.

2. При направленні жінок на дослідження тестів репродуктивної панелі обов'язково вказується день менструального циклу або термін вагітності.

3. Якщо кров відбирають з вени, необхідно враховувати, що фізичне та емоційне навантаження за 10-15 хв. до здачі крові безпосередньо впливає на деякі результати досліджень.

Дослідження сечі:

1. Для загального аналізу сечі необхідно зібрати всю ранкову порцію сечі після ретельного туалету статевих органів.

Підготовка до здачі крові на вміст гормонів:

1. Здавати кров на гормони слід натщесерце в ранкові години.

2. Безпосередня підготовка до визначення вмісту статевих гормонів та всіх інших гормональних показників така сама, як при загальному аналізі крові.

3. День, коли необхідно здати аналізи, у жінок репродуктивного віку (приблизно з 12-13 років і до початку клімактеричного періоду) визначає лікар в залежності від мети дослідження.

4. Вміст багатьох гормонів у крові має добові коливання, тому кров для деяких досліджень потрібно здавати суворо у визначений час доби.

Які чинники можуть вплинути на дослідження та призвести до помилкового тлумачення результату лабораторного дослідження?

1. Не слід здавати кров на лабораторні дослідження після:

- ренгенографії;

- ректального дослідження;

- фізіотерапевтичних процедур.

2. На результати лабораторного дослідження може вплинути прийом лікарських засобів:

- антибіотиків та хіміотерапевтичних препаратів;

- гормональних препаратів;

- антикоагулянтів.

Переохолодження, перегрівання, добові коливання, фізичне перенапруження (біг, швидка хода, підйом по сходах), емоційне збудження.

В будь-якому разі зверніться до свого лікаря за поясненнями щодо підготовки до лабораторного дослідження.