×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з ID: 43

Вовчаковий антикоагулянт

Вовчаковий антикоагулянт (ВА) - відноситься до імуноглобулінів класу G і являє собою антитіла проти негативно заряджених фосфоліпідів. Свою назву він отримав у зв'язку з тим, що має вплив на фосфоліпідзалежні коагуляційні тести та вперше був виявлений у хворих на СЧВ. Наявність ВА у хворих можна запідозрити при незрозумілому подовженні АЧТЧ, часу рекальцифікації, в меншій мірі протромбінового часу при всіх інших нормальних показниках коагулограми. ВА переважно виявляють у хворих з подовженим АЧТЧ, причому при відсутності явних ознак кровотечі. в той же час у 30% з них може розвиватися тромбоз. В даний час ВА розглядають як значний фактор ризику у хворих з безпричинними тромбозами і часто виявляють при різних формах патології, особливо при системних, автоімунних захворюваннях, АФС, у хворих СНІДом (у 20-50 % хворих), у жінок з первинними викиднями та внутрішньоутробною загибеллю плоду. Біля 25-30 % пацієнтів з ВА мають тромбоемболії. 

При оцінюванні отриманих результатів обстеження на ВА необхідно орієнтуватися на слідуючі дані: якщо результат становить 1,2-1,5 ум.од., то ВА міститься в невеликій кількості і його активність невелика; якщо результат рівний 1,5-2,0 ум.од., то ВА міститься в помірній кількості та ймовірність розвитку тромбозу зростає; якщо більше 2,0 ум.од., то ВА міститься у великій кількості та ймовірність розвитку тромбозу дуже велика.

Визначення ВА та антикардіоліпінових антитіл показано всім пацієнтам, в організмі яких присутні явища гіперкоагуляції (церебральний тромбоз, некроз шкіри, пов'язаний з прийомом кумарину та ін.), навіть якщо АЧТЧ у них не подовжене.

При призначенні обстеження на ВА необхідно відмінити хворому прийом гепарину за 2 дні і кумаринові препарати за 2 тиж. до забору крові, так як присутність цих препаратів у крові може давати хибнопозитивні результати.

More in this category: « Гепарин